Diskusné fórum k chovu opičiek - primátov


Napíšte Váš príspevok a nezabudnite zadať text z obrázku. Je to ochrana pred spamom.

  + napíšte na konci A

Administrátor Štvrtok 24. mar. 2011, 10:08:37
tamarin@tamarin.sk

Stano: Nie je za čo, keď vieme poradíme. K vitamínu D3, nezabudnite pridávať aj ostatné vitamíny a vápnik, hlavne ak ho majú v strave menej ako potrebujú. Prajeme veľa úspechov i radostí v chove..


Administrátor Štvrtok 24. mar. 2011, 10:05:21
tamarin@tamarin.sk

Milada Hanzelová: Viem sa Vám presne odpovedať len chov makaka v domácom prostredí, kde je voľne pustený v dome.. Je náročný hlavne na nervy, čas a časté upratovanie. Hlavne mláďa, kade chodí tade kaká a ciká. Je mu jedno či sa vykaká i vyciká na poličke, poduške, sporáku, televízií, alebo Vám na rameno či hlavu. Musíte byť stále pri ňom, inak Vám bude všetko obhrýzať, ničiť a demolovať. Nechali sme našu Pipi len chvíľku samú a za tú dobu stihla rozmontovať a zničiť novú lampu. Čo nešlo odlomiť, to odhryzla. Všetko chytá a berie, keď jej to chcete zobrať, utečie na skrinku. Keď sa nudí otvorí si skrinku a hraje sa s ponožkami a oblečením. Potom nájdete tielko v umývadle, ponožku za chladničkou. Ráno o piatej nás pravidelne zobudí na to ako nám trhá vlasy, teda čistí nám srsť. Následne to vyžaduje aj od nás, takže sa veľmi nevyspíme. Občas nás uhryzne. Takže máme všade kúsance a modriny. Našťastie je ešte malá a nemá takú silu, takže nemusíme sa dať chodiť zašívať do nemocnice.. Stačí taká odpoveď? :-)


Trusky Streda 23. mar. 2011, 13:17:03

Na opici mate obojok netrpi tym? Naco ho ma?


stano Sobota 19. mar. 2011, 11:43:46
stando7@zoznam.sk

Dobrý den
Chceli by sme sa Vám podakovat ,asi pred dvoma týždnami sme Vám telefonovali kvoli naším opičkam že sa divno spravaju a maju niečo s packami ako keby deformaciu ,ako ste nám povedali aby sme šli snimi k veterinárovi tak sme aj spravili zrejme mali naozaj nedostatok vitaminu D3 tak sme im začali podavat denne 200 ui ako ste nam povedali ,teraz im uz nedavame tolko dostali sa z toho ,su uplne ako pred tym skaču, behaju novrela v daka za pomoc nech sa Vam darí
s pozdravom Stano s rodinou


Milada Hanzelová Pondelok 14. mar. 2011, 06:05:36

Chovame rozne zvery a nasim snom je chov vacsej opicky. Makaka, malpy prip. lemura. Rada by som sa spytala, je vazne chov tak narocny ako pisete? Vasa opicka Pipi vyzerá milo, tazko uverit ze je to zle zvieratko. Vdaka za odpoved.


Administrátor Nedeľa 27. feb. 2011, 08:44:37
tamarin@tamarin.sk

Momentálne sme trošku chorí, tak chodíme k opičkám čo najmenej. Preto ani nemáme nové fotografie. Ale čoskoro budú..


Marcela Tothova Pondelok 14. feb. 2011, 11:38:48

Kedy budu nove fotky malého tamarínka na stranke? Uz sa tesime.


jane11222 Piatok 04. feb. 2011, 17:59:43
jane11222@azet.sk

aké zlatučká malinká opička


Mildorf JIří Piatok 04. feb. 2011, 14:15:30
jiri.mildorf@seznam.cz

Dobrý den přeji. Dnes jsem s radostí zjistil že máte nový přírůstek od Tamarínků. Jsem moc rád že se jim jak vidno daří a přeji ještě hodně takových přírustků. Mějte se všichni i se zvířátky dobře. Mildorf Most.


Rasťo Sobota 29. jan. 2011, 23:19:33
rastislavdudon@centrum.sk

Dobrý večer.Gratulujem ku krásnemu prírastku prajem nech je zdravé a zároveň Vám veľmi pekne ďakujem za pomoc a cenné rady.S pozdravom Rastislav Dudon.


Administrátor Štvrtok 27. jan. 2011, 05:22:58
tamarin@tamarin.sk

Pekný deň prajem, opičky sa väčšinou neodčervujú tak ako klasické domáce zvieratká. Ak majú kvalitnú stravu a dobré životné podmienky nie je potrebné žiadne odčervenie. Avšak medzi zahraničnými chovateľmi sa preventívne používajú proti rôznym parazitom ľudské liečivá. Po porade s veterinárom sme používali Vermox. O jeho užívaní nájdete viac informácií na našej stránke v rubrike Články k chovu opíc, pod názvom Preventívne užívanie lieku Vermox proti červom u opíc.
Nadmerné škriabanie môže mať viac príčin. V začiatkoch, keď si prinesiete opičku k Vám to býva najčastejšie zmenou prostredia a vlhkosti. Prílišná vlhkosť, ale aj nedostatočná vlhkosť sa prejavuje nadmerným škriabaním. Ak to po čase vhodným nastavením podmienok neustúpi, treba hľadať príčinu inde. Môže byť aj reakciou na nejaký alergén v ubikácií, prípadne to môže spôsobovať parazit. To uvidíte časom. Pravdepodobne nie je to spojené s okúpaním sa. Naše opičky sa pár krát už okúpali a bolo to bez problémov. Napríklad aj nedávno tu písala vo fóre pani chovateľka o tom ako sa jej opička rada kúpe. Ale nie je okúpanie ako okúpanie. Teplá čistá voda by nemala byť škodlivá. Horšie je však použitie nejakého mydla, tam už je riziko reakcie vysoké. Treba dávať pozor na zloženie..


stano Utorok 25. jan. 2011, 20:18:27
stando7@zoznam.sk

Dobrý večer
mám doma kosmanika trpasličieho,
chcel by som sa Vás spýtat ohladom štepenia a odčervenia, teraz ma štyri mesiace zda sa že je v poriadku davam mu vitaminy a arabsku gumu do kasičky ,iba ma trapi že sa stále škrábe ,doteraz to nerobil ale stala sa taka vec, že sa okúpal v kašičke a musel som ho okúpat. Vobec mu to nevadilo neprotestoval ale neviem či mu to neuškodilo na pokožke.
Dakujem Stano
Administrátor Streda 05. jan. 2011, 08:59:48
tamarin@tamarin.sk

Mildorf Jiří: Ďakujeme Vám veľmi pekne za prianie. Potešilo nás a teší nás najviac to, že sa zaujímate o tamarínky sedlové – nie je Vám ich ďalší osud ukradnutý. Sú to neskutočné zlatíčka. Prajeme aj Vám všetko najlepšie v novom roku a hlavne zdravie, keď človeka všetko bolí peniažky sú mu na nič. :-)


Administrátor Streda 05. jan. 2011, 08:53:12
tamarin@tamarin.sk

Roman: Dosť často nám chodia podobné otázky. Možstvo ľudí má záujem chovať kapucína (malpa kapucínská - Cebus capucinus ). Spýtam sa takto, čo si myslíte o správaní malpy?

Ak si myslíte, že malpa bude ležať a spávať na starom paplóne v chodbe vedľa psíka, mýlite sa. Alebo ak si myslíte, že bude chodiť na mačací záchodik, či venčiť sa na dvor (ako psík), tiež sa mýlite. Ak si myslíte, že keď na ňu nakričíte (ako na psíka) nech Vám neodlamuje Váš nový lustér a ona poslúchne na prvý raz, mýlite sa. Ak si myslíte, že sa bude celý deň hrať s deťmi a bude poslušná, ste opäť na omyle. Ak si myslíte ..

Ako to bude v skutočnosti? Bude ležať, kde sa jej chce, kakať kde to na ňu príde (kľudne aj na kuchynskú linku, či do postele), lustér Vám kľudne odlomí a ešte sa z toho bude tešiť, že ma vlastný lustér s ktorý môže obúchať Vašim deťom o hlavu, ak ju budú otravovať, ak jej budete dohovárať a nebudete mať dostatočnú autoritu, tak s tým lustrom dostanete po hlave aj Vy a ešte k tomu jeden kúsanec, aby ste mali krajší deň, keď budete jej kakanice utierať z kuchynskej linky...

Chovať v byte sa dá čokoľvek. Napríklad leoparda, slona, alebo malpu. Ale tak maximálne týždeň, potom člověk pochopí, že taký tvor nepatrí do bytu. Malpa potrebuje svoj životný priestor, svoju rodinu a 24 hodinový dozor ak žije v dome. A to desiatky rokov. Sú aj výnimky – chovatelia, ktorí sa pustia do domáceho chovu málp. Sú si však vedomí rizika, ktoré im chov malpy môže priniesť. Malpa ak sa jej niečo nepáči môže neskutočne vrieskať, môže pohrýzť. Psíka môžete nechať doma v byte, ak idete na celý deň preč, malpu však nie, lebo Vám zdemoluje celý byt. K chovu sa vyjadruje veterinárna správa aj mesto v ktorom žijete ak má na to vlastné nariadenie. Väčšina miest má obmedzenie na chov veľkých exotických zvierat v bytových domoch. Na chov malpy potrebujete mať pre ňu ubikáciu, či miestnosť min. 16 m2 s výškou 3,0 m. Izbu určenú výhradne pre malpu. Nechcem byť hnusný, ale chovať malpu v byte ako domáceho maznáčika bez skúseností a riadneho štúdia chovu a správania primátov je blbosť. Nezabúdajte, že taká malá zlatá malpa dokáže kľudne zdemolovať celý byt, dokúsať celú rodinu a to len preto, že sa zle vyspala. A na záver sa Vám ešte vykaká na posteľ.

PS: Sú aj výnimky, môžete naraziť aj na poslušnú malpu, ktorú sa Vám podarí relatívne slušne vychovať, ktorá bude milá k Vašemu okoliu. To však nikdy dopredu neviete, akého čerta si domov prinesiete. Ak chcete chovať malpu, musíte byť pripravený aj na to zlé. Rátať s tým, že je to skoro rovnaký záväzok ako mať dieťa. A malpa tu bude s Vami aj o 20 rokov, keď už Vaše záujmy môžu byť niekde úplne inde.


Mildorf Jiří Utorok 04. jan. 2011, 22:57:07
jiri.mildorf@seznam.cz

Dobrý večer z Mostu. Při prohlížení vašich stránek jsme se všimli že je opička Tam. sedlových těhotná a že budete mít přírůstek. To je skvělé že se jim u vás daří. Jsme potěšeni i my. Přejeme vám a vaší společnosti vše nejlepší, hodně zdraví a hodně nových přírůstků v roce 2011. Mildorfovi Most.


Roman Pondelok 03. jan. 2011, 17:21:00
romanll@azet.sk

Dobry den.Ja by som sa chcel spytať na Kapucina.Ci je vhodna k detom,psovy a do bytu a aku starostlivost potrebuje.Dakujem


Administrátor Sobota 01. jan. 2011, 11:08:27
tamarin@tamarin.sk

Stano: Skúste si kliknúť tu na stránke na rubriku články k chovu opíc a vyberte článok Ako smrdia opice a ich ubikácie? Dá sa niečo s tým spraviť. Tam nájdete všetko o zápachu opičiek. Osvedčilo sa nám používanie zvlhčovača s funkciou ionizéru, ktorý znižuje vôňu opičiek. Ale nie je to až také zlé so zápachom, netreba sa toho báť. Je to ako s kofolou. Ak ich milujete, nie je čo riešiť :-)

Trusky: Plienky nepoužívame, preto sme postavili našim opičkám vlastný domček. Prevažne v USA sa dá stretnúť s trendom používania plienok aj u malých primátov. Ale to musíte mať jedinca z umelého odchovu, ktorý si na plienku zvykne ešte ako maličký. Plienky takých rozmerov sa však nevyrábajú a tak si ich musíte vyrábať sám, pravidelne ich meniť..


stano Piatok 24. dec. 2010, 04:09:49
stando7@zoznam.sk

dobry den

docital som sa vo vasom fore vela informacii o chove opičiek .
chcel by som chovat kosmanika pincieho ,zatial ma neodradila narocnost chovu ani to ze treba vela casu iba ked som sa docital o zapachu neviem si to predstavit ze mam v byte zapach neda sa to dako eliminovat ? je to pri kazdom druhu?
Dakujem
Strana 6 z 9 || <<< | >>>

[ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ]

 Developed by  J&D MEDIA s.r.o. (C) 2018 J&D MEDIA s.r.o.